Kıl Gelişimini Durdurucu Epilixir’i Nasıl Kullanacaksınız?

Epilixir ile sonuç almakta anahtar nokta kıl köküne ulaşmasıdır. Epilasyon sırasında kırılma olması halinde Epilixir kıl köküne ulaşamayacağından doğal olarak etki edemez. Bu sebeple epilasyon aşamasında çok titiz davranılmalı, mümkün olduğu kadar iyi temizlenilmelidir. Unutulmamalıdır ki ne kadar kıl kökünden temizlenirse o kadar başarılı sonuç alınacaktır.

LÜTFEN DİKKAT: Epilixir’i Her Kullanımda Çalkalayınız!

  • Bu işlem her kullanımda solüsyona ait bazların tamamından yararlanmanız açısından çok önemlidir.
  • Epilixir uygulamasında en ideal kabul edilen epilasyon yöntemi epilatörle temizlenilmesidir. Ardından cilde su dahil hiçbir şey değmeden açılmış durumda olan kıl köklerine hemen Epilixir uygulanarak maksimum etkiye ulaşılabilir.
  • Epilatör kullanımının mümkün olmadığı durumlarda ilk tercih klasik şeker ağda olmalıdır. Şeker ağda kullanıldıysa hemen ardından dayanılabilir sıcaklıkta bol suyla bölgenin yıkanması gerekir. Bu şekilde kıl köklerini bloke edebilecek ağda kalıntıları uzaklaştırılmış olur ve ardından Epilixir uygulanır..
  • Sir ağda, epilasyon sonrasında yağ sürülmesi gerektirdiği ve ciltte doku kaybına sebep olabildiği için önerilmemektedir. Uygulamada sir ağda sonrası kullananlar beklenen sonuçlara ulaştığını bildirmişse de başka alternatif olmadığı durumlar dışında önerilmemektedir.
  • Epilixir uygun yöntemle temizlenen bölgeye kıl çıkış yönünün tersine sürülür ve kuruması beklenir.Masaj ve/veya ısı yüzey uygulaması etkisini güçlendirecektir. Epilasyonu takip eden ilk 24 saat içerisinde toplam üç uygulama ile seans tamamlanmış olur. İkinci-üçüncü gün uygulamaları etkisinin artması ve daha kısa sürede ortaya çıkması açısından anlamlı bulunmamakla birlikte kişisel tercihe bırakılmıştır, tercih edilmesi halinde takip eden günlerdeki uygulamaların sağlık açısından sakıncası yoktur.
  • Epilixir kullanıldığından itibaren bir hafta süre için nemlendirici krem, losyon, koltukaltı deo, roll-on kullanılmaması önerilir. Tüm bunlar lanolin, vazelin, yağlar vb. gibi kıl kökünü güçlendirmesi muhtemel içeriğinden dolayı bir süre için uzak durulmasında fayda görülen ürünlerdir. Ciltte hem Epilixir’in özelliğinden hem de nemlendirici kullanılmamasından kaynaklı kuruluk hissedilebilir, pullanma görülebilir; bu normaldir. Ölü derinin uzaklaştırılması için peeling hatta daha da iyisi ve sağlıklısı kese önerilir.
  • Seans aralıkları normalde takip ettiğiniz sürelerde olmalıdır. Genel bir öneri olarak en geç üç haftada bir uygulama idealdir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta kıllar azalmaya incelmeye başladığında seans aralıklarının uzatılmamasıdır. Bu en çok yapılan yanlıştır ve sonucu geciktirir. En azından ilk on seans boyunca belli seans aralıklarının takip edilmesi istenen sonuç için şarttır. Sonrasında ise seans aralıklarını dilediğinizce uzatabilirsiniz. Bu sürece ulaştığınızda göremediğiniz için temizleyemediğiniz kılların varlığı sorun değil keyif olacaktır.


Etiketler:

 Tüy Dökücü Epilixir Siparişi Kadın ve Erkek Tüy Dökücü


Epilixir Tüy Dökücü bilgi ve sipariş iiçin lütfen bizimle iletişime geçiniz; 0 216 553 53 63 (pbx)
Copyright © 2009 - 2012 Hollyherbs Epilixir Tüy Dökücü - www.epilixirim.com | Sitemap